Jak Sport obecně pomáhá lidem ?

Spread the love

train-time-hello-you-by-train-time

Proč bychom měli dělat sport, jak sport přispívá k prevenci proti Coronaviru ?

Mělo by se podle vás dnes už dovolit normálně sportovat?


„Ano dovolit! Já myslím, že by se to mělo přikázat. Jako se přikázalo nošení roušek, teď by měl přijít vládní příkaz, že lidi musí sportovat. Abychom nebyli tolik ohrožení, musíme být jako lidstvo vždy připravení. A koukáním na televizi a sledováním té mediální masáže se spíše propadneme do mrzutosti, úzkosti a trudomyslnosti.

Když chodíte běhat, na kolo, či po horách nic neriskujete, ba naopak všechno špatné se z Vašeho těla dostane ve formě potu, tělo se čistí a cirkuluje v něm zdraví metabolismus. Sport Vám zvýší obranyschopnost a odolnost v jakékoliv míře přejít složité situace. Ti kteří byli infikování byli často lidé s nadváhou, kuřáci, diabetici, lidé s vysokým krevním tlakem či lidé kteří žijou permanentně ve stresu.


Jak se ale stresu zbavit? Stačí na to pohyb?
„Nestačí, měl by být v rovnováze s duševní činností. Někdy je vhodné tančit, jindy skákat nebo běhat, boxovat, něčím házet či střílet. Není to složité, ale mělo by to ladit. Pro mnoho lidí (a školáků) je také pětidenní pracovní týden moc. Možná, že by se zase mohlo uvažovat v rámci boje proti koronaviru o redukci pracovních dní na čtyři. Aby lidi nebyli přepracovaní. Měli by se podporovat malí podnikatelé, ti dělají pohodu ve společnosti, mají ty malé výrobničky, kavárničky, pivničky, prodejničky… A také kultura! Divadla, koncerty, filmová produkce, spisovatelé, sochaři, malíři, hudebníci, básníci, filosofové, zpěváci, zkrátka celá kulturní mašinérie, mnoho let opomíjená, by se měla dát do pohybu a trochu to lidstvo zkulturnit. Doufejme že tato situace kterou žijeme rovněž ukáže lidem, že se mají více zamyslet nad svým způsobem života, nad tím jak fungují v denním provozu a jak se chovají k jiným lidem. Kultura byla globálně nakloněna spíše shonu, stresu s každodenní práce a de facto nepodstatným věcem, čili doufejme že si lidé v této těžké době najdou v tom co se děje něco pozitivního a že duševně si z negativa udělají pozitivum.

Train Time

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *